صفحه اصلی
Raya

روش های جذب بیمار دندانپزشکی

تبلیغات کلینیک دندانپزشکی

روش های جذب بیمار دندانپزشکی

جذب بیمار دندانپزشکی در مقایسه با کلینیک‎ ‌های دیگر می­‌تواند با حساسیت و دشواری بیشتری همراه باشد. باید به گونه‌ای در بازاریابی دندانپزشکی عمل کنید که بتوانید خود را برجسته تر از دیگران نشان دهید.

روش­‌های مختلفی برای جذب بیمار دندانپزشکی وجود دارد. امروزه طراحی سایت دندانپزشکی و همچنین ارائه خدمات بر روی بستر اینترنت می‌تواند کمک کند تا در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته باشید.

همانگونه که می­‌دانید، افراد و مشتریانی که به دنبال خرید و استفاده از خدمات و محصولات مختلف هستند، همواره تاکید می‌کنند پولی که پرداخت می‌کنند باید بر اساس ارزش خدمات دریافتی مورد نظر باشد.

به همین علت یکی از مهم‌­ترین نکات در زمینه جذب بیمار دندانپزشکی، ارائه خدمات جامع و استفاده از پزشکان متخصص و مجرب در کلینیک و مطب­ های مورد نظر محسوب می‌شود.

تبلیغاتی که یک دندانپزشک انجام می­‌دهد و با استفاده از آ­ن­ها به دنبال بازاریابی دندانپزشکی است، باید پیام‌­های گسترده‌ای به همراه داشته باشد. باید به گونه‌ای عمل کنید که به مخاطب و بیمار خود انگیزه بدهید. ارائه خدمات جامع و با کیفیت و ارج نهادن به مشتریان و بیماران قدیمی از جمله مواردی محسوب می‌­شوند که در این زمینه به شما کمک فراوانی خواهند کرد.

بهترین روش های جذب بیمار دندانپزشکی

امروزه بسیاری از افراد به لطف پیشرفت چشمگیری که در زمینه بازاریابی آنلاین به وجود آمده است؛ خدمات خود را بر روی بستر اینترنت در کنار شبکه‌های اجتماعی به مخاطبان معرفی می‌کنند. به همین علت یک سایت دندانپزشکی استاندارد می‌تواند با بهره‌مندی از سئو و بهینه سازی مناسب کمک فراوانی به شما کند.

از دیگر روش هایی که به جذب بیمار دندانپزشکی کمک فراوان خواهند نمود می‌­توان گزینه‌­های زیر را بیان کرد.

ارج نهادن به بیماران قدیمی و وفادار

اگر چه بسیاری از افراد و مدیران کلینیک­های پزشکی و دندانپزشکی به دنبال جذب بیماران جدید هستند ولی بی توجهی به بیماران قدیمی نیز به عنوان یک شکست در نظر گرفته می‌شود.

سعی کنید در نخستین گام، بیماران قدیمی را همواره در نظر داشته باشید. غفلت از بیماران قدیمی و مشتریان وفادار می­‌تواند برای شما مشکلاتی ایجاد کند. باید بیماران قدیمی و مشتریان وفادار، این را احساس کنند که برای شما همواره ارزش بالایی دارند.

پیگیری وضعیت آن­ها با ارسال پیامک یا تماس تلفنی و همچنین معرفی خدمات جدید از روش‌هایی هستند که می‌توانند به بیماران قدیمی این حس را القا کند که کماکان ارزش بالایی برای شما خواهند داشت.

طراحی سایت دندانپزشکی

علاقه مردم به استفاده از خدمات غیرحضوری موجب شده که بسیاری از کسب و کارها در بستر اینترنت، خدمات خود را به کاربران ارائه دهند. بدون تردید بخش زیادی از خواسته‌­های کاربران را می­‌توانید با طراحی وب سایت دندانپزشکی پاسخگو باشید.

در این بین برای رقابت با سایر رقبا اجرای اصول سئو سایت پزشکی از مهمترین موارد شناخته می­شود.

آمادگی سریع رفع مشکلات احتمالی

هنگامی که در مسیر جذب بیمار دندانپزشکی با مشکلات متعددی همراه می­‌شوید، بهتر است در سریع‌ترین زمان این ایرادات را برطرف کنید.

توجه داشته باشید که هیچ کلینیک و مجموعه‌­ای بی نقص نیست. هر کدام از آن­ها با راه­کارهای مختلف به دنبال رفع نواقص خود هستند.

گاهی اوقات در روند جذب بیمار پزشکی و دندانپزشکی مشکلات متعددی در مسیر شما قرار می‌گیرد. سعی کنید در صورت دریافت شکایت و انتقاد از مشتریان قدیمی و بیماران جدید به دقت پذیرای نظرات آن­ها باشید و انتقاد آنها را با احترام بپذیرید. سپس در حد امکان به رفع مشکلات بپردازید و این موضوع را به فرد ناراضی اطلاع دهید.

این موضوع تاثیر زیادی در جذب اعتماد و وفاداری افراد به برند شما خواهد داشت.

تعیین مقدار بودجه برای جذب بیمار دندانپزشکی

یکی از مواردی که در جذب بیمار دندانپزشکی می‌تواند کمک حال شما باشد، تعیین اهداف مورد نظر است. سعی کنید به دقت در نظر داشته باشید که متناسب با بودجه تبلیغاتی که در نظر گرفته‌­اید  قصد جذب چه مقدار بیمار را در چه بازه زمانی دارید.

ابتدا ظرفیت مرکز خود را شناسایی کنید. به هیچ عنوان وعده‌های مشکل‌ساز ارائه ندهید.

اگر به بیمار برای ارائه خدمات وعده­‌هایی می‌دهید و نتوانید در زمان مورد نظر آن‌ها را اجرایی کنید، بدون تردید با عدم رضایت آن‌ها مواجه شده و این شرایط را به دیگران نیز انتقال می‌دهند.

سعی کنید با تخمین بودجه تبلیغاتی، راه­‌های مختلفی برای استفاده بهینه از هزینه مورد نظر انتخاب کنید.

صادق و مثبت اندیش باشید

بعضی اوقات، فرد بیمار جستجوی خود را انجام داده و شاید کلینیک مورد نظر را نیز انتخاب کرده باشد. با این حال پس از مراجعه به مرکز دندانپزشکی شما می­‌تواند با برخورد مناسب منشی و پزشک، نظر خود را تغییر دهد.

مثبت اندیشی و صداقت کاری می­‌تواند در این زمینه گامی موثر تلقی شود.

دادن حق انتخاب به مراجعه‌کننده

سعی کنید برای جذب بیمار به آنها حق انتخاب بدهید تا بتوانند انتخابی متناسب با نیاز خود انجام دهند.

در این زمینه ارائه مشاوره­‌های کاربردی نیز به بیماران کمک می‌کند تا در انتخاب خود، عملکرد بهتری داشته باشند. به منظور جذب بیمار دندانپزشکی، القا کردن حس اعتماد به مراجعین به شما کمک فراوانی خواهد کرد.

فضای داخلی کلینیک دندانپزشکی

یک مبحث روانشناسی نشان می٬­دهد که نوع طراحی کلینیک در جذب بیمار تاثیر بسزایی خواهد داشت. بیمار باید به ناچار ساعاتی در کلینیک شما حضور داشته باشد. سعی کنید شرایط را به گونه­‌ای فراهم کنید که حسی آرامش بخش به بیماران انتقال دهید.

استفاده از رنگ‌های مناسب، نوع چینش مبلمان و تجهیزات به کار رفته در کلینیک از موارد مهم در این زمینه شناخته می‌­شوند.

دقت فراوان به نظرات مراجعین

مراجعه کننده باید مطمئن باشد که احترام بالایی برای آن­ها قائل هستید. به همین علت سعی کنید به دقت حرف­‌های آن­ها را گوش دهید. توجه به درخواست مراجعین و احترام به سخنان آن­ها از جمله راهکارهای کاربردی برای جذب بیمار دندانپزشکی محسوب می‌شود.

در کنار تمام مواردی که بیان کردیم، تبلیغ موفق و هدفمند به شما کمک می‌کند علاوه بر ایجاد وفاداری بین مشتریان قدیمی آن­ها را ترغیب کنید که با تبلیغات دهان به دهان باعث پیشرفت شما بشوند.

طراحی سایت دندانپزشکی و سئو با رایا

استفاده از قابلیت سئو پزشکی و به کار بردن راهکارهای مختلف برای انجام تبلیغات کمک می‌کند تا در این زمینه گامی بلند بردارید.

ما در مجموعه پزشکی مارکتینگ رایا با هدف ارائه خدمات جامع به شما، همواره سعی کرده‌ایم تا بالاترین سطح کیفی را در خدمات خود به کار ببریم.

اگر به دنبال طراحی سایت دندانپزشکی استاندارد و اصولی هستید و قصد دارید از این روش برای جذب بیمار دندانپزشکی استفاده کنید، می‌­توانید از خدمات ارائه شده توسط ما بهره ببرید.

دیگر مقالات و بلاگ ها

اصول بازاریابی محتوای پزشکی

اصول بازاریابی محتوای پزشکی

تولید محتوا در حوزه های حساسی نظیر پزشکی و خدمات درمانی دشواری های خاص خود را دارد. بازاریابی محتوای پزشکی به عنوان یکی از حساس ترین بخش های بازاریابی پزشکی و بازاریابی دیجیتال پزشکی حساب می شود.

ادامۀ مطلب
متاورس چیست؟

متاورس چیست؟

جهان برتر یا دنیای متاورس، در اصل یک شبکه اجتماعی به شمار می‌رود که به کاربران خود اجازه می‌دهد با هم تعامل برقرار کنند. آنها می‌توانند در این دنیا به صورت آنلاین نقش آفرینی نموده و تجربه‌های بسیاری به دست آورند. از این رو باید دنیای مجازی برتر را دنیایی تصور کنیم که بازی‌های ویدئویی،...

ادامۀ مطلب
تبلیغات کلینیک دندانپزشکی

تبلیغات کلینیک دندانپزشکی

تبلیغات کلینیک دندانپزشکی دغده‌ی دندانپزشکانی است که می‌خواهند با بازاریابی کلینیک دندانپزشکی و استفاده از روش‌های درست و به‌روز، بیشتر دیده شوند. تقریبا همه باور دارند که پیدا کردن دندانپزشکی کاربلد و ماهر، کار سختی است. از طرف مقابل، دندانپزشکان نیز باور دارند که جلب اعتماد به منظور مراجعه مشتریان، کاری بسیار سخت‌تری خواهد بود.

ادامۀ مطلب