صفحه اصلی
Raya

بهترین متخصص زنان در شهر تهران کیست؟

بهترین متخصص زنان در شهر تهران کیست؟

بهترین متخصص زنان در شهر تهران کیست؟

شاید شما در شروع مطالعه به فکر این افتاده باشید که این مطلب در خصوص تبلیغ یک پزشک زنان و زایمان خاص در شهر تهران است، ولی این طور نیست.
در این مقاله سعی می‌کنیم از نگاه بازاریابی و مارکتینگ پزشکی به این مسئله نگاه کنیم.

کمی با خود فکر کنید! اگر شما برای یافتن یک پزشک قلب خوب و متخصص در شهر تهران باشید قطعاً از کلمه بهترین استفاده خواهید کرد حتی اگر به دنبال یافتن رستوران، کافی شاپ، هتل و … باشید از کلمه بهترین استفاده خواهید کرد. یافته‌ها و مطالعات نشان می‌دهد استفاده از کلمه”بهترین” در بسیاری از سرچ‌های گوگل استفاده می‌شود.

نتایجی که در صفحه اول گوگل نمایش می‌دهد در 90% مواقع مورد مطالعه و پیگیری افراد قرار می‌گیرد. مثلاً با سرچ کلمه بهترین متخصص زنان در تهران یا کودکان در تهران تعدادی از پزشکان در نتایج صفحه اول گوگل ظاهر می‌شوند، این حضور در صفحه اول اصلاً اتفاقی نیست و کاملاً با برنامه‌ریزی و استراتژی خاص اتفاق افتاده است.

علاوه بر این سایت‌های دایرکتوری فعال در حوزه پزشکی مثلاً  nobat.ir و … نیز در لیست نتایج حضور دارند و بیمار را به سمت پزشکان این حوزه در شهر تهران هدایت می‌کنند. پس تا اینجای مطلب مشخص شد که بهترین متخصص زنان در کرج چه کسی است؟

پاسخ شفاف این است که از دید بیماران و افراد جامعه که نیاز خود را در گوگل سرچ می‌کنند، بهترین فرد و متخصص کسی است که برای پاسخ و نیاز آنها در صفحه اول گوگل پاسخ مناسبی دارد و آن را به سمت خود جذب می‌کند.
یک پزشک هوشمند می‌داند که حضور در نتایج صفحه اول گوگل چه حجم از ترافیک بیمار را می‌تواند به سمت مطب و کلینیک روانه کند و قطعاً تلاش خود را برای حفظ و ارتقاء این جایگاه خواهد کرد.

آمارهای ما در رایا نشان می‌دهد که بیش از 70% از ورودی سایت‌های پزشکی تبدیل به مشتری‌های وفادار می‌شوند این یک نرخ تبدیل بسیار ارزشمند است.

این نوع رقابت در دیگر تخصص‌های پزشکی و دندانپزشکی نیز به خوبی دیده می‌شود و بعضا رقابت‌های تنگاتنگی نیز شکل گرفته است. حضور و ثبات در رتبه‌های برتر صفحه اول گوگل حاصل تلاش یک تیم متخصص سئو، تولید محتوا، فعالیت‌های تکنیکالی سئو پزشکی و تلاش پزشک در ارائه مطالب و ویدئوهای مرتبط با تخصص است.

این نکته را حتماً مورد توجه قرار دهید که حضور نسل Z یعنی همان دهه هفتادی‌های غرق شده در تکنولوژی و فضای مجازی، میزان رقابت در صفحات برتر گوگل را افزایش خواهد داد. چرا؟
زیرا این نسل امروزی بیش از 90% از نیازهای خود را در گوگل و رسانه‌های اجتماعی سرچ می‌کنند و پس از بررسی‌های لازم در رفع نیاز خود به قطعیت می‌رسند، تا آنجا که در ادبیات جهانی کلمۀ Google it! به عنوان یک کلمه جدید در دایره لغات اضافه شده است.
پس هر چه سریع‌تر به فکر رد پای دیجیتالی خود در وب باشید، عدم حضور شما در رقابت‌های دیجیتالی، سهم شما را از مارکت پزشکی کاهش خواهد داد.

دیگر مقالات و بلاگ ها

نکات کاربردی برای تدوین محتوای وبسایت بیمار محور

نکات کاربردی برای تدوین محتوای وبسایت بیمار محور

متن‌تان را تا حد امکان ساده‌تر کنید. سعی نکنید همه چیز برای همه کس داشته باشید. بدانید که هستید و چه می‌کنید. در تدوین محتوا هوشمندانه عمل کنید.

ادامۀ مطلب
تبلیغات کلینیک دندانپزشکی

روش های جذب بیمار دندانپزشکی

روش های جذب بیمار دندانپزشکی در کلینیک ها و مطب ها

ادامۀ مطلب
اصول بازاریابی محتوای پزشکی

اصول بازاریابی محتوای پزشکی

تولید محتوا در حوزه های حساسی نظیر پزشکی و خدمات درمانی دشواری های خاص خود را دارد. بازاریابی محتوای پزشکی به عنوان یکی از حساس ترین بخش های بازاریابی پزشکی و بازاریابی دیجیتال پزشکی حساب می شود.

ادامۀ مطلب